Doç. Dr. Şahin Özen

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen, spora uzun yıllar verdiği hizmetten dolayı, 13. Geleneksel Basketbol Oskarları ve Spora Katkı Ödülleri’nde “2017 Spora Katkı Ödülü”ne layık görüldü.

Basketbol Adamları Derneği tarafından bu yıl 13.sü yapılacak Geleneksel Basketbol Oskarları ve spora uzun yıllar çeşitli kademelerde hizmet edenlere verilen “Spora Hizmet Ödülleri”nin sahipleri belli oldu.

2017 Spora Katkı Ödülü

100 kişilik basketbol jürisi tarafından belirlenen isimlere ödülleri, nisan ayında yapılacak törenle verilecek. Tuncay Özilhan (Anadolu Efes), Cengiz Ergün (Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı), Akif  Ümit Uztürk (TBES Federasyon Başkanı)’ın Onur Ödülü, Ferit Şahenk’in Yılın Sponsoru Ödülü’nü, Fenerbahçe’nin Yılın Erkek Takımı, Yakın Doğu Üniversitesi’nin Yılın Kadın Takımı ödülünü alacağı 13. Geleneksel Basketbol Oskarları ve Spora Katkı Ödülleri’ne layık görülen isimler arasında Federasyon Başkanımız Doç. Dr. Şahin Özen’e, “2017 Spora Katkı Ödülü” verilecek.

Türk sporu açısından böylesine anlamlı bir ödüle layık görüldüğü için, yıllardır hizmet verdiği sualtı sporları topluluğu adına gurur duyduğunu belirten Federasyon Başkanımız Doç. Dr. Şahin Özen, “Sporumuzun her alanında dünyada sesimizi duyurmak için bir spor adamı olarak hizmet vermeye devam edeceğim. Sualtı sporlarında son yıllarda yakaladığımız başarı grafiğinin ardında, binlerce üyesi olan sualtı topluluğumuzun her bir ferdinin samimi çabaları vardır. Bizim görevimiz, bu heyecanın ve çabanın uluslararası zaferlere dönüşmesi için bir aile atmosferi içinde sporcularımıza destek olmak, onların ihtiyaçlarını karşılamaktır” dedi.

Doç. Dr. Şahin Özen, layık görüldüğü ödül için Basketbol Adamları Derneği’ne ve jüri üyelerine teşekkür etti.

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Başkanı Şahin Özen

Şahin Özen Kimdir?

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Başkanı
CMAS Paletli Yüzme Teknik Kurul Üyesi

Trabzon, Şalpazarı doğumlu Doç. Dr. Şahin ÖZEN, sualtı dünyasıyla 1986’da Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nda tanıştı. 1995 yılında Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu’ndan mezun oldu. Halen Marmara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak sualtı dünyası ve sualtı sporlarına yönelik akademik çalışmalarına devam etmektedir.

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu ailesine 2005’te katılarak 7 yıl Başkan Yardımcılığı, 3 yıl Asbaşkanlık ve 1 yıl Federasyon Başkanlığı görevlerini yürüttü. Bu görevleri sırasında ilklere ve uluslararası başarılara imza attı. Sualtı sporlarının uluslararası alanda daha iyi temsil edilmesi, TSSF’nin tüm spor branşlarında bir dünya markası olması ve dünya standartlarına yükseltilmesi, başarılı antrenör, eğitmen ve sporcuların ülkemize kazandırılması, sualtı spor branşlarında daha fazla kamuoyu oluşturulması amacıyla çalışmalarını yürütmektedir.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin