atık

Kabotaj Bayramı kutlamaları kapsamında Datça Limanında deniz dibi temizlik çalışması yapıldı. Dalışlar, Datça Belediyesi ve Datça Liman Başkanlığı’nın da desteği ile Bodrum Belediyesi Dalış Ekibi tarafından gerçekleştirildi. Yapılan temizlik dalışları sonunda 1400 kg atık çıkartıldı.

Datça Liman Başkanlığının ve Datça Belediyesi’nin düzenlediği Denizcilik ve Kabotaj Bayramı etkinlikleri kapsamında Datça Limanın’da yapılacak olan sualtı temizlik çalışmasına davet edilen Bodrum Belediyesi Başkanı Mehmet Kocadon, Datça Liman Başkanı Selçuk Arslan ve Datça Belediye Başkanı Gürsel Uçar atık temizleme çalışmalarını beraber takip ettiler.

Bodrum’da 18 Koyda Atık Temizliği

Bodrum’da 3 senedir devam eden Deniz Dibi Temizlik Kampanyası hakkında Datça Belediye Başkanı Gürsel Uçar’a bilgi veren Bodrum Belediyesi Başkanı Mehmet Kocadon bu sene Bodrum’da 18 koyda temizlik çalışması yaptıklarını ve her sene çıkan atık miktarının azaldığını belirtti. “Halkın bilinçlendiğini görmek çok güzel. Amacımız çocuklarımıza temiz bir dünya, temiz bir deniz ve temiz bir gelecek bırakmak.” diyerek sözlerine devam etti. Datça’dan gelen temizlik teklifine çok sevindiklerini belirten Başkan Mehmet Kocadon, gönüllü olarak gerçekleştirecekleri bu çalışma için çok mutlu olduklarını söyledi.

Datça Belediyesi Başkanı Gürsel Uçar yapılan temizlik çalışmalarına Bodrum Belediyesinin katkıları için teşekkür etti. Yapılan temizlik çalışmaları sonrası denizden 1400 kg ağırlığında atık çıkartıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin