Türkiye’nin dalış başkenti ve dünyanın popüler dalış bölgelerinden biri olan Kaş’ta yepyeni bir dönem başlıyor.

Avrupa ülkeleri başta olmak üzere, dünyanın her yanından dalış tutkunlarını büyüleyen Kaş varolan potansiyelini arttırmak üzere büyük bir adım atıyor. Artık Kaş’ta dalış sezonu yılın on iki ayı bitmeyecek. Dalış tutkunları yıl boyunca kesintisiz hizmet alabilecekler.

Dört Mevsim Kaş Projesi ile CMAS (Dünya Sualtı Aktiviteleri Konfederasyonu) Yönetim Kurulu Başkanı Anna Arzhanova ile TSSF (Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu) işbirliği ve Kaş Kaymakamı Bilgihan Bayar’ın öncülüğünde Kaş “sualtı merkezi” olmaya hazırlanıyor. Yılın on iki ayı gelen misafirler faaliyet gösteren dalış merkezleri, kafe ve restorantlar ve konaklama tesislerinde kesintisiz, kaliteli ve indirimli hizmet alabilecekler.

25 Mart 2017’de projenin ilk adımı olarak Kaş Kaymakamlığı ve Kaş Belediyesi işbirliği ile açılan Kaş Başka CMAS-TSSF Eğitim Merkezi,  SCUBA ve serbest dalış başta olmak üzere tüm sualtı aktivitelerine hizmet edecek.

CMAS Avrupa Serbest Dalış Şampiyonası’na Ev Sahipliği Yapacak

2016 yılında CMAS Dünya Serbest Dalış Şampiyonası’na ev sahipliği yapan Kaş, bu yıl CMAS Avrupa Serbest Dalış Şampiyonası için yerli ve yabancı turistleri ağırlayacak. Gerek şampiyona, gerek tatil için gelecek misafirler “özel indirim” sisteminden de faydalanabilecekler.

Barkod sistemi ile hayata geçecek olan proje için Kaş’a gelecek olan misafirler, Dört Mevsim Kaş Projesi’nin web sitesinden başvuru yapabilecekler. Kendilerine gönderilen kare kod ile proje ortakları olan kafeler, restorantlar ve konaklama tesislerinde %10 indirim avantajından faydalanabilecekler.

Yine aynı web sitesi üzerinden turistlerin Kaş’ta bulundukları süre boyunca ihtiyaç duyabilecekleri kafeler, restoranlar, oteller, kamu ve sağlık kurumları, dalış boktaları ve merkezleri gibi yerlere ait bilgiler yer alacak.

Yıl boyunca hizmet verecek dalış bölgelerinden biri olmaya hazırlanan Kaş, turizmde yaşanan tıkanıklığın aşılması adına ülkemizin turizm bölgelerinde yer alan diğer turizm merkezlerine bir örnek teşkil edecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin