Kadıköy Su Sporları Şenliği 7 Mayıs Pazar günü başlıyor. Kadıköy Belediyesi tarafından organize edilen Su Sporları Şenliği’nde sergiden, söyleşi ve atölyeye kadar birçok etkinlik yapılacak.

Koleksiyoner Seyhun Binzet’in arşivinden seçilen özel fotoğrafların olduğu Kadıköy’de “Spor Suda Doğdu” sergisi ve Kadıköy’de bulunan su sporları kulüpleri işbirliği ile atölye, söyleşi ve seminerler gerçekleştirileceği Su Sporları Şenliği bir ay boyunca sürecek.

Fotoğraflarla deniz yaşamı

Şenliğin başlangıç tarihi olan 7 Mayıs Pazar günü Saat 16.00’da Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi Sanat Galerisi’nde Kadıköy’ün su sporları tarihine ışık tutacak olan “Kadıköy’de Spor Suda Doğdu” sergisi açılıyor.

Yüzme, kürek, yelken ve su yaşamı başlıklarında hazırlanan sergi, 350’nin üzerinde görseli ilk kez İstanbullularla buluşturacak. Koleksiyoner Seyhun Binzet’in arşivinden seçilen birbirinden özel fotoğraflar ve Mimar Engin Özden’in düzenlemeleriyle hazırlanan sergi, geniş fotoğraf yelpazesiyle, Kadıköy’ün 1800’lü yıllarından 1960’lı yıllarına kadar ki bir dönemini yansıtıyor.

Şenlikte gemici bağı atölyesi, Kuvvet istasyonu , denge istasyonu gibi atölyeler ve “Su Sporlarının Olimpik Hikayeleri”, “Sualtı Fotoğrafçılığı” gibi söyleşiler meraklılarıyla buluşacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin