Antalya’da 1 Nisan günü resmi açılışı yapılacak turistik denizaltı ‘Nemo Primero’, Vali Münir Karaloğlu’nun da katılımıyla tanıtım dalışı gerçekleştirdi. Denizaltı, Sıçan Adası yakınında 20 metreye dalış yaptı.

 
Vali Karaloğlu, 20 metreye dalan denizaltının ön kısmına geçip, “Türk turizminin geleceği için el ele” yazılı pankartı açan dalgıçlara selam verdi. Denizaltında gazetecilere açıklamalarda bulunan  Vali Karaloğlu, turizm çeşitliliğinin, alternatif turizm açısından denizin altını da kullanmanın ciddi avantaj sağlayacağını belirtti. Vali Karaloğlu, turistik denizaltının, denizin altını görme imkânı vereceğini, 2017 turizm sezonu için de farklılık oluşturacağını söyledi. Denizin altının üstünden daha rahat olduğunu ifade eden Vali Karaloğlu, gezinin keyifli geçtiğini dile getirdi. Vali Karaloğlu, Antalya’nın, turizm açısından en kötü sezonlardan biri olarak gösterilen geçen yıl bile 6,5 milyon turist ağırladığını, 2017’nin turizm açısından 2016’nın çok üstüne çıkılacağı bir sene olacağını kaydetti.”
Vali Karaloğlu, sektör ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle yurt dışındaki turizm fuarlarına katıldıklarını, diğer taraftan Avrupa ülkelerinde imaj düzeltme noktasında bir ekibin temaslarda bulunduğunu anlattı. Antalya’nın dış turizm fuarlarında ayrı bir destinasyon ve marka olarak tanıtılması için gayret gösterdiklerini ifade eden Vali Münir Karaloğlu, şöyle konuştu: “Buna Kültür ve Turizm Bakanlığımızın da çok ciddi desteği var. Şimdi önümüzde Berlin’de turizm fuarı var. Bakanlıkla beraber bunu deneyeceğiz. Antalya’dan şu anda bugün itibarıyla bir ekip Avrupa’yı dolaşıyor. Antalya’nın, Türk insanının misafirperverliğinin değişmediğini tekrar batılı dostlarımıza anlatmak için… Bir imaj çalışması yapılacak. Sektörle beraber diğer çalışmalarımız da devam ediyor. Ümit ediyorum bu sene iyi bir sezon geçireceğiz. 2017, 2016’ya göre çok daha iyi olacak. Şu anda gelen veriler iyi. Özellikle Ukrayna’dan ve Rusya’dan gelen veriler çok memnun edici. İnşallah 2017’de 2016’da yaşadığımız sorunları yaşamadan iyi bir sezon geçiririz diye temenni ediyoruz.”
Submarine Turkey, IHS Travel ve Touristfly Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Emre Yavuzyiğit ise turistik denizaltı hakkında bilgi vererek: “Antalya’da nisan ayı başında resmi açılışımızı yapacağız. Her gün dalış gerçekleştireceğiz. Ekibimiz teknisyeninden kaptanına kadar askeri denizaltılarda görev almış, yönetmiş kişilerden oluşuyor.” diye konuştu.
Yaklaşık 110 ton ağırlığındaki Nemo Primero, Antalya kıyılarında “Sıçan Adası” açıklarında özel olarak hazırlanan dalış rotasında her gün, günde altı dalış yapacak. Turistik denizaltıyla yapılan dalışa, Vali Karaloğlu’nun eşi Sevim Karaloğlu ile Sahil Güvenlik Antalya Grup Komutanı Kıdemli Binbaşı Önder Göksel, basın mensupları ve firma yetkilileri katıldı.
Mahmut Deniz / Antalya
Fotoğraflar ve haber : Antalya Valiliği

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin