Deniz Ticaret Odası Başkanı İnanç Kendiroğlu, dalış turizmini geliştirmek amacıyla Kemer Ayışığı Koyu girişinde Türkiye’nin ikinci su altı müzesi kurmak istediklerini söyledi

Antalya Deniz Ticaret Odası (DTO) Başkanı İnanç Kendiroğlu, Deniz Ticaret Odası üyeleri Levent Aslan, Kubilay Yakar ve Kemer Su Sporları Derneği Başkanı Abdurrahman Aydın ile birlikte Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’ü ziyaret etti.Ziyarette Kendiroğlu, Dünyada ikinci Avrupa ve Türkiye’de ilk olan Side sualtı müzesinden sonra, ikinci sualtı müzesini Kemer Ayışığı koyu girişine yapmak istediklerini söyledi.

Turizmle ilgili gelişmelerin de oldukça memnuniyet verici olduğunu ifade eden Kendiroğlu, ”Almanya’dan güzel haberler geliyor. Almanya’da Türkiye algısı da artık olumlu gelişiyor. Geçen yılki olumsuz düşünce ve haberler yok. Almanlar tekrar Türkiye’ye Antalya’ya gelecek. Antalya DTO olarak deniz turizminin de geliştirilmesi ve çeşitlendirilmesi için çeşitli projelerimiz var. Bunlardan biri de Kemer Ayışığı koyuna Türkiye’nin ikinci su altı müzesini yapmak istiyoruz. Bu projeler ülkemiz ve bölgemiz için çok güzel tanıtım aracı olacak” dedi.

Kendiroğlu, Ayışığı koyunda yapmak istedikleri sualtı müzesini turizm sezonuna yetiştirmeyi arzuladıklarını kaydetti. (İHA)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin