Divers Alert Network’e göre, ekipman sorunları, tüplü dalış kazalarının % 15’ini oluşturmaktadır. Bu sebeple dalış bilgisayarları söz konusu olduğunda kullanım kılavuzlarını muhakkak okumalısınız.

Ancak bu sorunlar, kullanıcı hatası, uygun olmayan kullanım, doğru konfigürasyonun sağlanamaması, bakım eksikliği ve yetersizliği, ekipmana aşinalığının olmaması şeklinde sıralanmaktadır. Ekipmanlarınızın, özelliklerini ve işlevlerini öğrenmenin en iyi yolu onları kullanmaktır. Ancak tek bir dalış, dalış bilgisayarınızın özellikleri veya diğer ekipmanlarınız hakkında tüm bilgilere sahip olmanıza olanak vermez.

Derinlik ve dekosuz dalış zamanı gibi normal dalış verileri, herhangi bir bilgisayarda anlaşılması kolaydır. İşler dalış bilgisayarının size verdiği diğer bilgileri okumaya geldiği zaman, dalış bilgisayarınızın size tam olarak ne anlattığını çok iyi bilmeniz gerekir. Örneğin, ScubaLab’ın en son dalış bilgisayar incelemesindeki bilgisayarlar arasında, görüntülenen uyarılar ve kaçırılan deko duraklamaları için alınan aksiyonlar arasında ciddi farklar vardır. Bazıları kilitlenmeden önce beş dakika süreyle kaçırılan bir deko uyarısı verirken diğerleri iki dakika veya üç dakika boyunca kaçırılan bir deko uyarısı verir. İhlal durumu veya sınırlamalar ile ilgili bilgi / uyarı varken görüntülenenler çok çeşitlidir; Bilgisayarlardaki ekranlarda “VIO”, “VOOLATION”, “SOS”, “Er” veya “EEEE” arasında değişen uyarılar gözükmektedir. Sınırlamalar için yapılan ayarların uyarı sesleri vardır. Bazıları, derinlik veya zaman dışındaki tüm özellikleri gizlemekle birlikte bazıları, tüm dalış verilerini vermektedir. Yeterki okumasını bilelim.

Dalış bilgisayarlarının kullanıcılarına sunduğu bilgileri anlamadıkları için ciddi sonuçları olan sorunları tamamen ihmal ettiklerinin bile farkında değillerdir. Bir bilgisayar kılavuzunun kapsamlı bir şekilde okunması, her koşulda güvenli bir şekilde nasıl kullanılacağını bilmek ve aynı zamanda sunduğu özelliklerin tümünden yararlanmak için tek yoldur. Tüm bilgisayarların el kitapları var; Satın almadan önce onları incelemek de sizin için en uygun olan bilgisayarı seçmek için mükemmel bir kaynaktır.

Popüler dalış bilgisayarları ile ilgili daha detaylı inceleme ve ipucu bilgileri bundan sonraki Dalış Bilgisayarları yazılarımız ile sizlere sunacağız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin