Bu 23 Nisan daha bir heyecanlı benim için. Bir tarafta biz çocuklara armağan edilen bu mutlu ve anlamı günün gururu ve mutluluğu, diğer tarafta artık 23 Nisan yaş grubundan çıkıp 19 Mayıs grubuna girmiş olmam var. Aynı geçen sene refakatçi ile uçmamın yerini, bu sene yaşım nedeniyle refakatçisiz kendi başıma uçmam gibi.

Ama bunların yanında en büyük heyecanım, bu sene gerçekleştireceğimiz Avustralya dalış gezisinde Büyük Bariyer Resifi ‘nde su altını görecek olmam.

Son 3 senemi dalış kulübümüzün en küçük üyelerinden biri olarak teknelerde geçirdim. Çok çeşitli dalış noktaları görme şansım oldu, dalış noktalarında şnorkel yaparak hem sualtı güzelliklerini hem de dalıcıları izledim. Tekne üstünde, suda ve sınıflarda verilen eğitimleri dinledim ve bu eğitimler bana Fen dersinde çok yardımcı oldu. Su altında sanki bambaşka bir dünyaya gidiyorum. Balıklar ve bitkileri gördükçe içime bir mutluluk doluyor. Şu an dalamıyor olsam da tekne üzerinde olabildiğince sosyalleşiyorum. Ailem ve arkadaşlarımla çok eğleniyoruz. Dalış, tekne, deniz, balıklar ve bunlar gibi birçok şeyin tutku olduğuna inanıyorum.

Amacım gelecek senelerde iyi ve sorumlu bir dalıcı olarak, mavinin sportif dalış limitlerinde derinliklerini doyasıya yaşamak.

Bugün 23 Nisan, tüm küçük deniz sevdalılarının bayramı kutlu olsun.

“Haydi çocuklar dalışa…”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin